Biga Kız Öğrenci Yurdu

Biga Kız Öğrenci Yurdu hizmeti için Biga içerisinde var olan Selçuk Kız Öğrenci Yurdu işletmeleri tarafımızca sağlanarak; öğrencilerin en uygun koşullar adı altında barınmaları sağlanabilecektir. Tek kişilikten dört kişiliğe kadar olan odalarımız mevcut olmakla beraber; oda içerisinde yer alan yatak ve dolap gibi eşyalar da herhangi bir hasar durumu ile sağlanması söz konusu olmamaktadır. Aynı zamanda da oldukça yeni olan bu eşyalar ile oldukça iyi bir yıl geçirmeleri de sağlanabilecektir. Yurdumuzun imkanlarında herhangi bir kesinti durumu söz konusu olmamakla beraber; yurdumuzun odalarının hem geniş hem de kaliteli eşyalarla donatılmış olması ile de önemli bir konumda yer almaktadır. 
 
Biga Kız Öğrenci Yurdu
 
Yurdumuz Biga merkezine de yakın olmakla beraber; öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabilmelerini de sağlayabilecek bir konumda yer almaktadır. Aynı zamanda yurdumuzun içerisinde de tüm olanaklar sağlanmakta ve yemek ve ısınma gibi sorunlar da hiçbir zaman öğrencilerimizin şikayet edeceği bir durum olarak göze çarpmamaktadır. Biga kız öğrenci yurdu ile başarılı bir eğitim yılını geçirebilme amacı doğrultusunda hareket edecek olan öğrencilerimizin Selçuk Kız Öğrenci Yurdu’na dayalı bir tercih yapmaları halinde; yurdumuz ile bu amaçlarına ulaşmaları durumu da öne çıkabilecek bir gelişme olarak adlandırılacaktır. Hizmetlerimizin ne kadar kusursuz olduğu da görülebilecek olup; tüm kız öğrencilerimizin yurtlarımız içerisinde etkin bir yapıda yer aldığı durumlar da ortaya çıkabilecek olan etmenler arasında da varlık göstermektedir. 
 
Fakülteye olan mesafesi bakımından da kız yurdumuz genel olarak tercih dilebilecek kapasitede yer almaktadır. Biga kız öğrenci yurdu dahilinde mesafeden kaynaklı olarak herhangi bir gecikme durumu söz konusu olmayacaktır. Aynı zamanda da etkin bir konumda yer alabileceği durumlar olarak da mesafenin kısalığı Selçuk Kız Öğrenci Yurdu seçenekleri arasında ilgi çekebilecek bir yapıda olduğunu da gösterebilecektir. Bu yüzden de genel olarak tercih edilebilecek seçenekler arasında da var olması ile bilinmekte olup; ne kadar kullanışlı bir yapıda olduğu da yurdumuzun görülebilen temel özellikleri arasında başı çekebilecek nitelikte de yer almaktadır. 
 
Selçuk Öğrenci Yurtlarımız dahilinde kayıt yaptıran öğrenci arkadaşlarımızın herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayacak türde bir sonucu elde etmeleri durumu söz konusu olmaktadır. Biga kız öğrenci yurdu içerisinde buna bağlı olarak da sıcak su, sınırsız internet, sosyal alanlar ve zengin yemek menüleri ile öğrencilerimize her an destek olabilmekte ve en uygun yaşam alanlarını sağlama konusunda da gündeme gelebilmekteyiz. Bu kulvarda ne kadar etkin bir noktada yer aldığımızı göstererek; yurt işletmelerinin ne şekilde olduğunu mümkün mertebe en iyi şekilde gösterebilecek türde bir hizmet içerisinde de olabilmekteyiz. Biga içerisinde yurt hizmet kalitesini en iyi şekilde göstererek; rahat ve ferah bir ortamı sağlayabilmek adına da ideal koşulları an be an ortaya koyabilme noktasında da hizmet faaliyetlerimiz oldukça önemli bir düzey içerisinde de yer almasıyla adından söz ettirebilecek türde de var olabilecektir. 

Eklenme Tarihi: 9/4/2018    Ekleyen:  1  Admin (Site Yönetimi)

En Güncel Bloglar
Çanakkale Öğrenci Yurdu
Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu
Çanakkale Erkek Öğrenci Yurdu
Biga Öğrenci Yurdu
Biga Kız Öğrenci Yurdu
Biga Erkek Öğrenci Yurdu

sss

SIK SORULAN SORULAR

Ne kadar güvenli? Ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Öğrencilerimizn huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca özel bir güvenlik şirketi ile anlaşmalı olan yurtlarımızda gece ve gündüz güven içerisinde kalbilirsiniz. Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları, alarm sistemleri ve ekipmanları donatılmış yurt binalarımız alınan tüm yangın ve güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.

Herhangi bir dernek vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?

T.C. Milli Eğitim Bakanlığından izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyiz. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz. Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda Atatürkçü, çağdaş, evrensel, laik ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden veya giyiminden dolayı ayrım yapılmaz.

Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi verir misiniz?

Binalarımız en son teknoloji ile donatılmış merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılıyor. Isınma sistemlerimiz sabah ve akşam teknik ekibimiz tarafından günlük kontrol edilmektedir.

Yurt kayıtlarınlarında gerekli olan belgeler nelerdir?

- 4 adet fotoğraf - Sağlık raporu - Adli sicil kaydı - Öğrenci belgesi - İkametgah belgesi - Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Yurtlarınızda spor alanları ve sosyal aktiviteler var mı?

Öğrencilerimizin spor yapabileceği basketbol, voleybol, çim futbol sahaları ve açık alan spor aletleri mevcuttur.

Yurtlara hangi tarihte girebilirim; yurtlardan hangi tarihte ayrılabilirim?

Öğrencilerin yurtlarımıza en erken öğrenim döneminin başlangıcından 2 gün önce girmesi ve yurttan engeç 2 gün sonra ayrılması gerekmektedir.

Oda arkadaşımla anlaşamadığım takdirde oda değişikliği yapabilir miyim?

Yurt müdürlüğüne müracat ettiğiniz takdirde mümkün olan en kısa süre içersinde binamızdaki odalarımızda yer var ise talep gerçekleşecektir.

İsteğim üzerine kalmakta olduğum odadan farklı kategorideki bir odaya geçebilirmiyim?

Yurt yönetimine müracat ettiğiniz takdirde odalarımız boş olma durumunda talebiniz karşılanacaktır. (fiyat farkları +/- olarak yurt ücretine yansıtılacaktır)

Annem, babam, kardeşim veya arkadaşım odamda kalabilirmi?

Öğrenci odalarında misafir kalması yurt kurallarımza uygun değildir.

Yurda girerken imzalanan teminat senedinin amacı nedir, nezaman geri alabilirim?

Yurtlarda kalan öğrenci yurt yönetiminden aldığı ve kullandığı bütün eşya ve malzemeden sorumludur. Öğrenci yurttan ayrılırken teslim aldığı malzemeleri, odasında kullandığı demirbaşları ve ortak kullanıma sunulan yurt eşyalarını hasarsız ve eksiksiz olarak teslim ettiği takdirde yurt yönergesinde belirtilen koşullar dahilinde kendisine iade edilecektir.

Yurt binaları içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara içebilirmiyim?

5727 sayılı kanun gereğince yurt binalarımız içerisinde (öğrenci odaları ve tüm alanlarda) sigara ve diğer tütün mamüllerinin kullanımına izin verilmemektedir.

Her yıl yurt kayıtlarını yenilemem için ne yapmam gerekir?

Kayıtlı olan öğrencilerimizin bir sonraki dönem için yurt müracatlarını eğitim yılı sonuna kadar sözleşme belgesini yenileyip, avans ücretini yatırarak sonraki yıl için oda rezervasyonu yaptırabilirler.

Yurda gelirken yanıma hangi eşyaları almam gerekir?

Yurda gelirken kişisel eşyalarınızı, ayrıca uyku seti ve alez getirmeniz gereklidir.

Oda arkadaşlarımı seçebilirmiyim?

Yurdumuza başvuru esnasında birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız ismini belirttiğiniz takdirde olanaklarımız dahilinde size yardımcı olunacaktır.

Yurtların giriş-çıkış sattleri var mı?

Yurt yönetimi tarafından belirlenen izinsiz olarak en son giriş saati (00:00)'dır.

Tatil döneminde yurtta kalabilirmiyim?

Tatil dönemlerinde yurtlarımız hizmet vermemektedir.

Odalarda telefon var mı?

Tüm odalarımızda dahili telefon bulunmaktadır. Odalarımızdaki telefonlarımız aracılığı ile öğrencilerimize direkt olarak ulaşılabilmektedir.Öğrencilerimiz aynı zamanda odalarında acil durumlar için 7/24 yurt yönetimine ulaşabilmektedirler.

Hastalanırsam ailemden biri yanımda kalabilir mi?

Yurtlarımızda refakatçi kalması kurallarımıza uygun değildir. Yurt binasında revir odamız bulunmaktadır.

Oda temizliğini kendimiz mi yapmalıyız?

Yurt binalarımızda odalarımız haftada 2 kez, ortak kullanım alanlarımız hergün temizlik personelimiz tarafından sağlık ve hijyen koşulları doğrultusunda temizlik yapılmaktadır.

Yurtlarınızda internet bağlantısı varmı?

Yurt binalarımızda kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır.Öğrencilerimiz kendilerine tahsis edilen özel kullanıcı adı ve şifresi ile internet olanaklarından sınırsızca yararlanabilmektedir.


Cevabını bulamadığınız sorularınız ve talepleriniz için BURAYA tıklayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Telefon
Whatsapp