Biga Öğrenci Yurdu

Biga Öğrenci Yurdu kapsamında Biga içerisinde var olan öğrenci yurtlarımız Selçuk Öğrenci Yurdu ile bilinmekte olup; hizmet kalitemiz de her üniversite öğrencisi tarafından bilinebilecek bir yapıda da yer almaktadır. Biga öğrenci yurdu kapsamında yer alan işletmeler arasında belirgin olan hizmetlerimiz öğrencilerin ne kadar uygun şartların sağlanabildiğini de gösterebilmektedir. Tarafımızca sağlanan bu hizmetler konusunda güvenlik, personel ve yönetim elinden geleni yapmakta olup; 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak bu faaliyetlerimizi gösterme konusunda da ideal olarak da görülmekteyiz. Bu kulvarda ne kadar önemli bir yapıda olduğumuzu da gün be gün kanıtlayarak öğrencilere tam desteği sağlayabilme adına da elverişli bir noktada da yer alma konusunda da ön planda kendimizi göstermekteyiz. 
 
Biga Öğrenci Yurdu
 
Kız ya da erkek öğrencilerin herhangi bir ihtiyaçlarını dışardan görmelerine gerek duymadan en uygun şartları elde etmeleri temel hedeflerimiz içerisinde yer almaktadır. Biga öğrenci yurdu olarak bilinen noktaların buna bağlı olarak Selçuk Öğrenci Yurtları içerisinde öne çıkacak olan durumlar sağlanabilmektedir. Tarafımızdan standartların üstünde faaliyet gösterilmekte ve tam olarak güven sağlama bakımından da en uygun şartları ortaya koyabilmeleri konusunda da uygunluk arz edecek bir durum olarak da ifade edilmektedir. Bu sayede de en uygun koşulları içermesi bakımından da kabul görebilecek bir türde de yer alması ile de yurtlarımızın bu konuda en uygun koşulları sağladığı da görülebilmektedir. Bu noktada da başarılı bir yapıda da yer almaktayız. 
 
Isınma durumu genel olarak yurtların en fazla ilgi çeken ve en fazla sorun yaratan durumlarından bir tanesi olarak görülse de tarafımızca verilen hizmette son teknolojik araçların kullanılması ile beraber ısınma sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Selçuk Öğrenci Yurtları dahilinde konaklamaya başlayan öğrencilerimizin ısınmadan kaynaklı bir problemle karşı karşıya kalmaları durumu ortaya konulmamaktadır. Olması gerektiği gibi bir yut işletme anlayışı içerisinde varlık göstermeye devam ederek öğrencilerimizin herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmalarını da önleme konusunda da ideal bir girişim içerisinde yer almaktayız. Bu sayede de öğrencilerin en uygun şartlar adı altında öğrenim yaşamlarına devam etmelerini ilk misyonumuz olarak gösterme konusunda kararlılığımızı da kanıtlamaktayız. 
 
Selçuk Öğrenci Yurtları içerisinde barınarak diğer tüm gereksinimlerini de karşıladığımız görülmektedir. Aynı zamanda da öğrencilerimizin yurt imkanlarından yararlanmak adına baz aldıkları kriterler arasında da başı çeken bir diğer etmen olarak ise fakülteye olan uzaklığı da ortaya çıkmaktadır. Biga öğrenci yurdu yürüme mesafesi içerisinde olarak oldukça yakın bir noktada varlık gösteren bu durumdan kaynaklı bir biçimde yer almasından dolayı da ilgi çekmesi öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almamızı sağlamaktadır. Bu alanda da başarılı bir türde de hizmetlerini sürdürmeye devam etmesi konusunda da en önemli tercih nedenleri arasında da yer alabilecektir. Selçuk Öğrenci Yurtları ile bu desteği de öğrencilere sağlayabilecek şekilde de önemli bir noktada da kabul görecektir. 
 


Eklenme Tarihi: 9/4/2018    Ekleyen:  1  Admin (Site Yönetimi)

En Güncel Bloglar
Çanakkale Öğrenci Yurdu
Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu
Çanakkale Erkek Öğrenci Yurdu
Biga Öğrenci Yurdu
Biga Kız Öğrenci Yurdu
Biga Erkek Öğrenci Yurdu

sss

SIK SORULAN SORULAR

Ne kadar güvenli? Ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Öğrencilerimizn huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca özel bir güvenlik şirketi ile anlaşmalı olan yurtlarımızda gece ve gündüz güven içerisinde kalbilirsiniz. Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları, alarm sistemleri ve ekipmanları donatılmış yurt binalarımız alınan tüm yangın ve güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.

Herhangi bir dernek vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?

T.C. Milli Eğitim Bakanlığından izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyiz. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz. Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda Atatürkçü, çağdaş, evrensel, laik ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden veya giyiminden dolayı ayrım yapılmaz.

Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi verir misiniz?

Binalarımız en son teknoloji ile donatılmış merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılıyor. Isınma sistemlerimiz sabah ve akşam teknik ekibimiz tarafından günlük kontrol edilmektedir.

Yurt kayıtlarınlarında gerekli olan belgeler nelerdir?

- 4 adet fotoğraf - Sağlık raporu - Adli sicil kaydı - Öğrenci belgesi - İkametgah belgesi - Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Yurtlarınızda spor alanları ve sosyal aktiviteler var mı?

Öğrencilerimizin spor yapabileceği basketbol, voleybol, çim futbol sahaları ve açık alan spor aletleri mevcuttur.

Yurtlara hangi tarihte girebilirim; yurtlardan hangi tarihte ayrılabilirim?

Öğrencilerin yurtlarımıza en erken öğrenim döneminin başlangıcından 2 gün önce girmesi ve yurttan engeç 2 gün sonra ayrılması gerekmektedir.

Oda arkadaşımla anlaşamadığım takdirde oda değişikliği yapabilir miyim?

Yurt müdürlüğüne müracat ettiğiniz takdirde mümkün olan en kısa süre içersinde binamızdaki odalarımızda yer var ise talep gerçekleşecektir.

İsteğim üzerine kalmakta olduğum odadan farklı kategorideki bir odaya geçebilirmiyim?

Yurt yönetimine müracat ettiğiniz takdirde odalarımız boş olma durumunda talebiniz karşılanacaktır. (fiyat farkları +/- olarak yurt ücretine yansıtılacaktır)

Annem, babam, kardeşim veya arkadaşım odamda kalabilirmi?

Öğrenci odalarında misafir kalması yurt kurallarımza uygun değildir.

Yurda girerken imzalanan teminat senedinin amacı nedir, nezaman geri alabilirim?

Yurtlarda kalan öğrenci yurt yönetiminden aldığı ve kullandığı bütün eşya ve malzemeden sorumludur. Öğrenci yurttan ayrılırken teslim aldığı malzemeleri, odasında kullandığı demirbaşları ve ortak kullanıma sunulan yurt eşyalarını hasarsız ve eksiksiz olarak teslim ettiği takdirde yurt yönergesinde belirtilen koşullar dahilinde kendisine iade edilecektir.

Yurt binaları içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara içebilirmiyim?

5727 sayılı kanun gereğince yurt binalarımız içerisinde (öğrenci odaları ve tüm alanlarda) sigara ve diğer tütün mamüllerinin kullanımına izin verilmemektedir.

Her yıl yurt kayıtlarını yenilemem için ne yapmam gerekir?

Kayıtlı olan öğrencilerimizin bir sonraki dönem için yurt müracatlarını eğitim yılı sonuna kadar sözleşme belgesini yenileyip, avans ücretini yatırarak sonraki yıl için oda rezervasyonu yaptırabilirler.

Yurda gelirken yanıma hangi eşyaları almam gerekir?

Yurda gelirken kişisel eşyalarınızı, ayrıca uyku seti ve alez getirmeniz gereklidir.

Oda arkadaşlarımı seçebilirmiyim?

Yurdumuza başvuru esnasında birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız ismini belirttiğiniz takdirde olanaklarımız dahilinde size yardımcı olunacaktır.

Yurtların giriş-çıkış sattleri var mı?

Yurt yönetimi tarafından belirlenen izinsiz olarak en son giriş saati (00:00)'dır.

Tatil döneminde yurtta kalabilirmiyim?

Tatil dönemlerinde yurtlarımız hizmet vermemektedir.

Odalarda telefon var mı?

Tüm odalarımızda dahili telefon bulunmaktadır. Odalarımızdaki telefonlarımız aracılığı ile öğrencilerimize direkt olarak ulaşılabilmektedir.Öğrencilerimiz aynı zamanda odalarında acil durumlar için 7/24 yurt yönetimine ulaşabilmektedirler.

Hastalanırsam ailemden biri yanımda kalabilir mi?

Yurtlarımızda refakatçi kalması kurallarımıza uygun değildir. Yurt binasında revir odamız bulunmaktadır.

Oda temizliğini kendimiz mi yapmalıyız?

Yurt binalarımızda odalarımız haftada 2 kez, ortak kullanım alanlarımız hergün temizlik personelimiz tarafından sağlık ve hijyen koşulları doğrultusunda temizlik yapılmaktadır.

Yurtlarınızda internet bağlantısı varmı?

Yurt binalarımızda kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır.Öğrencilerimiz kendilerine tahsis edilen özel kullanıcı adı ve şifresi ile internet olanaklarından sınırsızca yararlanabilmektedir.


Cevabını bulamadığınız sorularınız ve talepleriniz için BURAYA tıklayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Telefon
Whatsapp