Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu

Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu kapsamında Çanakkale içerisinde var olan yurt seçenekleri arasında yer alan Selçuk Öğrenci Yurtları dahilinde hareket etmekteyiz. Çanakkale’ye dört bir yandan öğrenimini tamamlamak üzere gelmiş olan öğrencilerimize tüm ihtiyaçlarını karşılamaları adına destek vermekteyiz. Bu faaliyetlerimiz diğer yurtlara oranla daha da ilgi çekebilecek bir konumda yer alarak ne kadar etkili bir sonucu sağlayabildiğini de gösterebilmektedir. Çanakkale kız öğrenci yurdu içerisinde var olan hizmet misyonumuz bakımından ne kadar etkin bir konumda yer aldığımızı öğrencilerimize 7 gün 24 saat boyunca kanıtlamaya devam etmekte ve herhangi bir aksaklık durumu da söz konusu olarak göze çarpmamaktadır.
 
Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu
 
Öğrencilerimizin herhangi bir ihtiyacını karşılama konusunda muazzam bir yapıda da yer almaktayız. Barınmadan ısınmaya ve gıda teminine kadar farklı farklı türlerde yer alabilecek olan seçenekleri sağlayabilecek şekilde de en uygun şartları sağlamaktayız. Yurtlarımız içerisinde herhangi bir aksaklığa mahal vermeyerek ilk yurt tercihleri arasında yer almaya an be an devam edebilmekte ve dönem öncelerinde kısa bir süre içerisinde doluluk oranını yakalama konusunda da ön planda yer almaktayız. Çanakkale kız öğrenci yurdu olarak bilinen noktalarda hizmet faaliyetlerimizi an be an kanıtlayabilecek bir yapıda olduğumuzu da gösterebilmekte ve genel olarak da destek sağlama konusunda da en uygun sonuçları sağlamaları konusunda da ne kadar etkin olduğunu da gösterebilecek seviyede de var olmaktadır.
 
Öğrencilerimize en uygun koşullar altında fayda sağlama konusunda başarılıyız. Bu konumda yurtlarımız ile gereken faaliyetlerimizi an be an gösterebilmekte olup; ne kadar elverişli sonuçlarla karşılaşmalarını sağlamaları konusunda da önemli bir boyutta da yer almaktayız. Çanakkale kız öğrenci yurdu içerisinde var olan Selçuk Öğrenci Yurtları adı altındaki işletmelerimiz sayesinde bu imkanlarımızı gösterebilmekte olup, tam olarak öğrencilerimizin isteyecekleri biçimde de yer alan uygulamalara da yer vermekteyiz. Bu noktada da nitelikli bir yurt olarak kurulduğumuz andan itibaren sağlayabildiğimizden dolayı olarak an be an bu kulvarda da yer almamızdan kaynaklı olarak da devamlı olarak destek vermeyi de sürdürmekteyiz.
 
Yurtlarımız içerisinde var olan hizmet kalitesinin yanı sıra aynı zamanda da fakültelere olan konumumuzdan dolayı da tercih sebebi olarak da ideal bir yapıya bürünme durumumuz söz konusu olabilmektedir. Bu evrede de gereken durumları sağlayabilmemiz aşamasında da ilgi çeken bir detay olarak görülmekte olup; öğrencilerin ulaşım problemi ile de karşı karşıya kalmadan barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmelerinden kaynaklı olarak gösterdiğimiz bir hareket olarak da görülmektedir. Bu sayede de öğrencilerimiz ile dolu dolu bir yıl geçirmemiz durumu da söz konusu olarak görülmektedir. Bu hizmet kalitemiz sayesinde de öğrencilerimizin ne kadar uygun koşullar altında kalabilmeleri durumu da ortaya çıkabilmekte ve ilgi çekmeye de devam ettiğimiz an be an görülebilen bir durum olarak da kabul edilebilecektir.


Eklenme Tarihi: 9/4/2018    Ekleyen:  1  Admin (Site Yönetimi)

En Güncel Bloglar
Çanakkale Öğrenci Yurdu
Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu
Çanakkale Erkek Öğrenci Yurdu
Biga Öğrenci Yurdu
Biga Kız Öğrenci Yurdu
Biga Erkek Öğrenci Yurdu

sss

SIK SORULAN SORULAR

Ne kadar güvenli? Ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Öğrencilerimizn huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca özel bir güvenlik şirketi ile anlaşmalı olan yurtlarımızda gece ve gündüz güven içerisinde kalbilirsiniz. Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları, alarm sistemleri ve ekipmanları donatılmış yurt binalarımız alınan tüm yangın ve güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.

Herhangi bir dernek vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?

T.C. Milli Eğitim Bakanlığından izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyiz. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz. Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda Atatürkçü, çağdaş, evrensel, laik ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden veya giyiminden dolayı ayrım yapılmaz.

Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi verir misiniz?

Binalarımız en son teknoloji ile donatılmış merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılıyor. Isınma sistemlerimiz sabah ve akşam teknik ekibimiz tarafından günlük kontrol edilmektedir.

Yurt kayıtlarınlarında gerekli olan belgeler nelerdir?

- 4 adet fotoğraf - Sağlık raporu - Adli sicil kaydı - Öğrenci belgesi - İkametgah belgesi - Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Yurtlarınızda spor alanları ve sosyal aktiviteler var mı?

Öğrencilerimizin spor yapabileceği basketbol, voleybol, çim futbol sahaları ve açık alan spor aletleri mevcuttur.

Yurtlara hangi tarihte girebilirim; yurtlardan hangi tarihte ayrılabilirim?

Öğrencilerin yurtlarımıza en erken öğrenim döneminin başlangıcından 2 gün önce girmesi ve yurttan engeç 2 gün sonra ayrılması gerekmektedir.

Oda arkadaşımla anlaşamadığım takdirde oda değişikliği yapabilir miyim?

Yurt müdürlüğüne müracat ettiğiniz takdirde mümkün olan en kısa süre içersinde binamızdaki odalarımızda yer var ise talep gerçekleşecektir.

İsteğim üzerine kalmakta olduğum odadan farklı kategorideki bir odaya geçebilirmiyim?

Yurt yönetimine müracat ettiğiniz takdirde odalarımız boş olma durumunda talebiniz karşılanacaktır. (fiyat farkları +/- olarak yurt ücretine yansıtılacaktır)

Annem, babam, kardeşim veya arkadaşım odamda kalabilirmi?

Öğrenci odalarında misafir kalması yurt kurallarımza uygun değildir.

Yurda girerken imzalanan teminat senedinin amacı nedir, nezaman geri alabilirim?

Yurtlarda kalan öğrenci yurt yönetiminden aldığı ve kullandığı bütün eşya ve malzemeden sorumludur. Öğrenci yurttan ayrılırken teslim aldığı malzemeleri, odasında kullandığı demirbaşları ve ortak kullanıma sunulan yurt eşyalarını hasarsız ve eksiksiz olarak teslim ettiği takdirde yurt yönergesinde belirtilen koşullar dahilinde kendisine iade edilecektir.

Yurt binaları içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara içebilirmiyim?

5727 sayılı kanun gereğince yurt binalarımız içerisinde (öğrenci odaları ve tüm alanlarda) sigara ve diğer tütün mamüllerinin kullanımına izin verilmemektedir.

Her yıl yurt kayıtlarını yenilemem için ne yapmam gerekir?

Kayıtlı olan öğrencilerimizin bir sonraki dönem için yurt müracatlarını eğitim yılı sonuna kadar sözleşme belgesini yenileyip, avans ücretini yatırarak sonraki yıl için oda rezervasyonu yaptırabilirler.

Yurda gelirken yanıma hangi eşyaları almam gerekir?

Yurda gelirken kişisel eşyalarınızı, ayrıca uyku seti ve alez getirmeniz gereklidir.

Oda arkadaşlarımı seçebilirmiyim?

Yurdumuza başvuru esnasında birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız ismini belirttiğiniz takdirde olanaklarımız dahilinde size yardımcı olunacaktır.

Yurtların giriş-çıkış sattleri var mı?

Yurt yönetimi tarafından belirlenen izinsiz olarak en son giriş saati (00:00)'dır.

Tatil döneminde yurtta kalabilirmiyim?

Tatil dönemlerinde yurtlarımız hizmet vermemektedir.

Odalarda telefon var mı?

Tüm odalarımızda dahili telefon bulunmaktadır. Odalarımızdaki telefonlarımız aracılığı ile öğrencilerimize direkt olarak ulaşılabilmektedir.Öğrencilerimiz aynı zamanda odalarında acil durumlar için 7/24 yurt yönetimine ulaşabilmektedirler.

Hastalanırsam ailemden biri yanımda kalabilir mi?

Yurtlarımızda refakatçi kalması kurallarımıza uygun değildir. Yurt binasında revir odamız bulunmaktadır.

Oda temizliğini kendimiz mi yapmalıyız?

Yurt binalarımızda odalarımız haftada 2 kez, ortak kullanım alanlarımız hergün temizlik personelimiz tarafından sağlık ve hijyen koşulları doğrultusunda temizlik yapılmaktadır.

Yurtlarınızda internet bağlantısı varmı?

Yurt binalarımızda kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır.Öğrencilerimiz kendilerine tahsis edilen özel kullanıcı adı ve şifresi ile internet olanaklarından sınırsızca yararlanabilmektedir.


Cevabını bulamadığınız sorularınız ve talepleriniz için BURAYA tıklayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Telefon
Whatsapp